Loading...

Банки не нараховуватимуть штрафи за кредитами під час карантину

Головна / Новини / Банки не нараховуватимуть штрафи за кредитами під час карантину

Верховною Радою України 16 червня прийнято Закон (проект № 3297) «Про внесення змін до Господарського кодексу України (щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)».

Згідно із Законом у разі прострочення позичальником у період дії карантину, або/та у тридцятиденний строк після дня завершення дії такого карантину, виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця (позикодавця) неустойку, штраф, пеню за таке прострочення.

Ініціатори законопроекту розраховують, що він дозволить уповільнити економічний спад, запобігти банкрутству підприємств, зберегти робочі місця і надходження до держбюджету. На думку депутатів, законодавчі зміни повинні прискорити відновлення економіки після карантину.

Традиційно, озвучені благородні наміри перевірить правозастосовча реальність. Юристи ТОВ “Юридична компанія “Баррістерс” готові забезпечити всебічний правовий захист вашого бізнесу, як під час карантину, так і після.