Loading...

Позови проти підприємства ПрАТ «Фанплит»

Головна / Новини / Позови проти підприємства ПрАТ «Фанплит»

Юристи ТОВ «Баррістерс» домоглися подачі позовів проти одного з найбільш забруднюючих підприємств Києва – ПрАТ «Фанплит» на користь мешканців ЖК «Комфорт Таун» одразу від трьох органів, уповноважених здійснювати контроль у сфері захисту екологічних та санітарно-епідемчних прав.

Конфлікт між мешканцями лівобережних масивів міста Києва та заводом «Фанплит» виник два роки тому, коли підприємство перейшло від використання природного газу до спалювання відходів власного виробництва, що перетворило життя мешканців навколишніх житлових кварталів на справжнє пекло.

Юридична компанія «Баррістерс» від початку стала на захист прав громадян і розпочала роботу в напрямку звернень до всіх відповідальних контролюючих органів з відповідними запитами та зверненнями щодо порушень підприємством норм екологічного законодавства.

Тривалий час здійснювались перевірки заводу, проводились заміри атмосферного повітря, які фіксували приголомшливі результати з перевищення таких небезпечних забруднюючих речовин як формальдегід та фенол. Однак ніяких реальних дій до припинення загрози виникнення катастрофічного екологічного лиха протягом всього часу здійснено не було.

Однак нещодавно, завдяки наполегливості мешканців та команді наших юристів, Мінприроди України подало позов до суду про анулювання дозволу на викиди забруднюючих речовин ПрАТ «Фанплит». Без даного документу завод не зможе здійснювати діяльність, пов’язану з викидами забруднюючих речовин. По суті, такі дії Міністерства є прецедентом в їхній практиці, принаймні за останні три роки.

Крім того, наразі розглядається справа за позовом органів державної екологічної інспекції про тимчасову зупинку діяльності підприємства «Фанплит» до усунення виявлених під час перевірки порушень. Держпродспоживслужбою також подано позов в інтересах громади про зупинку діяльності заводу.

Сподіваємось в ближчому часі на ефективне вирішення проблеми забруднення атмосферного повітря, пов’язаної з діяльністю згаданого підприємства, на користь наших клієнтів.