Loading...

Захист мешканців Житлового комплексу «Комфорт Таун»

Головна / Захист мешканців Житлового комплексу «Комфорт Таун»

Юридична компанія «Баррістерс» стала на захист мешканців Житлового комплексу «Комфорт Таун», а також прилеглих мікрорайонів у боротьбі з екологічно-загрозливою діяльністю підприємства «Фанери та плити» у місті Києві.

ПрАТ «Фанплит» входить до п’ятірки найбільш небезпечних підприємств у столиці та належить до об’єктів  4 класу небезпеки. Для виробництва плит ДВП завод використовує карбамідоформальдегідні смоли, які є значним фактором ризику для життя та здоров’я людей.

Намагання наших клієнтів поспілкуватись з керівництвом підприємства та вирішити проблему шляхом перемовин були безуспішними. Багаторічні переписки з органами контролю та місцевого самоврядування були безрезультатними та наштовхувались на байдужість посадовців.

При цьому, за результатами досліджень незалежної лабораторії повітря населених місць, рівень формальдегіду в повітрі склав 0,105 мг/м3, що майже втричі перевищує гранично допустиму концентрацію формальдегіду в атмосферному повітрі (0,035 мг/м3).

Співробітництво ТОВ “Баррістерс” з місцевою громадою розпочалось з детального аналізу ситуації та вироблення єдиної стратегії.

Було підготовлено та направлено численні інформаційні запити та звернення до органів державної екологічної інспекції, держпродспоживслужби, Мінприроди України, Київської міської державної адміністрації з дотриманням єдиної лінії поведінки.

Завдяки продуманим юридичним крокам, ми домоглись проведення ряду позапланових перевірок, які нарешті зафіксували порушення норм екологічного законодавства.

Так, окружний адміністративний суд м. Києва у справі № 826/17486/16 позов ДЕІ у м. Києві до підприємства «Фанплит» прийняв рішення застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді тимчасового припинення виконання робіт з експлуатації стаціонарних джерел викиду, що здійснюються з порушенням умов та вимог дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Припинення діє до усунення порушень, зафіксованих в акті перевірки екоінспекції.

За результатами здійснення позапланової перевірки Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві складено розпорядження про усунення виявлених порушень законодавства та зобов’язано Генерального директора ПрАТ «Фанплит» розробити та вжити комплекс заходів щодо усунення причин перевищення потенційного обсягу викидів та обсягів забруднюючих речовин.

Також  зареєстровано кримінальне провадження за фактом забруднення атмосферного повітря ПрАТ “Фанплит”.

Державною установою «Київський міський лабораторний МОЗ України» проведено дослідження шумового навантаження та інфразвуку в ЖК «Комфорт Таун». В протоколі зафіксовано перевищення шуму на 2-12 дБА (в квартирі зафіксовано 41-52 дБА при допустимій нормі в 40 дБА).

Вірно обрана інформаційна та юридична стратегія  проведення мирних акцій з дотриманням правових норм  привернула до проблеми увагу багатьох мешканців Києва.

Використовуючи всі законні засоби боротьби, на сайті Київської міської ради зареєстровано електронну петицію «Про винесення заводу «Фанплит» за межі м. Києва», яка набрала більше 10  тисяч необхідних голосів, і за результатами розгляду якої створено відповідну робочу групу Київської міської ради, завданням якої є знаходження шляхів вирішення даної проблеми.

На разі ми продовжуємо надавати юридичну підтримку місцевій громаді у вирішенні даної проблеми.

На жаль, у нашій державі охорона і збереження довкілля не має пріоритетного значення. Понесення реальної відповідальності за порушення норм екологічного законодавства є вкрай рідкісним явищем. А тому багато підприємств, користуючись прогалинами в законодавстві та неефективністю державного контролю, наносять значної шкоди довкіллю.

Саме тому наша компанія прагне бути соціально відповідальною та докласти всіх зусиль для збереження екології нашого міста, а питання дотримання екологічного законодавства є для нас пріоритетними.

    Posted in: