Верховна Рада 18 січня 2018 року ухвалила закон «Про приватизацію державного і комунального майна», за що проголосували 266 народних депутатів
Даний Закон дає старт прозорій приватизації за зрозумілими всім інвесторам правилами, суттєво спрощує приватизацію, скорочує терміни подачі документів, робить її правила прозорими та зрозумілими для інвесторів, він є результатом командної роботи Фонду державного майна, Адміністрації Президента, Уряду, парламенту, громадських організацій, міжнародних партнерів.
Законом спрощується класифікація об’єктів приватизації поділом на об’єкти малої та великої приватизації. До групи малої приватизації потрапляють об’єкти нерухомості, невеликі підприємства, а до групи великої приватизації входять об’єкти, активи яких перевищують 250 млн грн. Відтепер перелік об’єктів великої приватизації, що підлягають продажу, затверджується Кабінетом міністрів за поданням Фонду державного майна. Переліки об’єктів малої приватизації, що підлягають продажу, затверджуються Фондом держмайна. Для продажу об’єкта приватизації на аукціоні державними органами приватизації створюватиметься аукціонна комісія, яка розроблятиме умови продажу.
Передбачена можливість для покупців-нерезидентів України здійснювати оплату за придбані об’єкти приватизації не лише в українській гривні, а у вільно конвертованій валюті; забороняється прийняття участі у приватизації капіталам «російського походження».
Новий власник приватизованого майна, згідно прийнятого Закону отримує імунітет від спроб старих боржників отримати активи підприємства через ініціювання процедури банкрутства.
Також скорочуються строки підготовки до продажу об’єктів і збільшується строк для подання заявок потенційних покупців. Встановлено, що у разі проведення великої приватизації залучатимуться міжнародні радники, а мала приватизація проходитиме на електронних торгах.